Cees Hagenbeek

Adalbert I, dit d'Austrasie de Grandson
 
in
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Adalbert I, dit d'Austrasie de Grandson, geb. circa 810, Comte de Grandson, ovl. te Grandson [Zwitserland] circa 896.


Hij krijgt een zoon:


 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Reginald,*835 Grandson [Zwitserland]  Grandson [Zwitserland]  


Ade d'Avesnes
in
Kwartierstaat van Eiso (Eiso Lucas Maarten) de Block
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Ade d'Avesnes, geb. te Avesnes-sur-Helpe [Frankrijk] in 1170, ovl. te Grandpré [België] op 11 dec 1239.

 

tr.
met

Henri III van Granpré, zn. van Henri II van Granpré (Comte de Grandpré) en Luitgarde de Luxembourg, geb. te Grandpré [België] in 1155, Comte de Grandpré, ovl. in 1211, tr. (1) met Isabeau de Coucy, dr. van Raoul I van Coucy-Marle (heer van Coucy, Marle, la Fère, Crécy, Vervins, Landouzy en Pinon 1147) en Agnes "de Manke" van Henegouwen. Uit dit huwelijk een zoon.

 


Regentrude d'Austrasie
in
Kwartierstaat van Eiso (Eiso Lucas Maarten) de Block
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Regentrude d'Austrasie, geb. te Beieren [Duitsland] in 623.

tr.
met

Cloud de Metz, zn. van Arnould de Metz de Rodez van Schelde (bisschop van Metz 614-629) en Oda 'la Sainte' van Schelde (abdis van d'Amay en Belgique), geb. in 600, ovl. op 11 dec 680, tr. (1) met Regentrude d'Austrasie. Uit dit huwelijk een zoon.


Henri II van Granpré
 
in
Kwartierstaat van Eiso (Eiso Lucas Maarten) de Block
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Henri II van Granpré, geb. circa 1110, Comte de Grandpré, ovl. in 1190.

 

tr. circa 1155
met

Luitgarde de Luxembourg, dr. van Guillaume I de Luxembourg (Comte de Luxembourg) en Luitgarde ou Mathilde de Northeim, geb. in 1120, ovl. in 1170.

Uit dit huwelijk een zoon:


 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Henri*1155 Grandpré [België] †1211  56


Luitgarde de Luxembourg
in
Kwartierstaat van Eiso (Eiso Lucas Maarten) de Block
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Luitgarde de Luxembourg, geb. in 1120, ovl. in 1170.

tr. circa 1155
met

Henri II van Granpré, zn. van Henri I "Hescelin" Saladin de Grandpré en Hermantrude de Joux, geb. circa 1110, Comte de Grandpré, ovl. in 1190.

 

Uit dit huwelijk een zoon:

 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Henri*1155 Grandpré [België] †1211  56


Guillaume I de Luxembourg
in
Kwartierstaat van Eiso (Eiso Lucas Maarten) de Block
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Guillaume I de Luxembourg, geb. in 1081, Comte de Luxembourg.

tr. circa 1108
met

Luitgarde ou Mathilde de Northeim, dr. van Koenraad van Nordheim (Comte de Beichlingen par mariage) en Kunigunde von Weimar (Dame de Beichlingen), geb. circa 1095.

Uit dit huwelijk een dochter:


 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Luitgarde*1120  †1170  50



Bronnen:
1.Prometheus Kwartierstatenboeken (Deel XIII) (blz. 293)
2.Gelre-Geldern-Gelderland. Geschiedenis en cultuur van het hertogdom Gelre, Type: Gelre-Geldern-Gelderland. Geschiedenis en c, Schrijver: Johannes Stinner, Karl-Heinz Tekath, Uitgever: Verlag des Historischen Vereins für Geldern, Plaats: Geldern [Duitsland], Uitgegeven: 2001, ISBN nummer: 9053451943 (GCHG-1) (blz. 32)

Luitgarde ou Mathilde de Northeim
in
Kwartierstaat van Eiso (Eiso Lucas Maarten) de Block
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Luitgarde ou Mathilde de Northeim, geb. circa 1095.

tr. circa 1108
met

Guillaume I de Luxembourg, zn. van Koenraad I van Luxemburg (Avoué de St-Maximin de Trèves et de Stavelot.Comte de Luxembourg.Croisé) en Clementia van Gleiberg van Poitou (gravin van Gleiberg), geb. in 1081, Comte de Luxembourg.

Uit dit huwelijk een dochter:

 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Luitgarde*1120  †1170  50


Conon Foulques Falcon De Grandson
 
in
Kwartierstaat van Eiso (Eiso Lucas Maarten) de Block
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Conon Foulques Falcon De Grandson, geb. in 1046, ovl. in 1114.


Conon Foulques Falcon De Grandson.
Primat du château de Grandson", Seigneur de Grandson (Suisse), Seigneur de Sainte-Croix, Seigneur de Joux (Suisse), Sire du Jura, Sire de la Sarraz (Suisse Vaud), Seigneur de Lausanne (Suisse), Seigneur en Bourgogne.

Conon de Grandson (ca. 1046 – † 4 juni 1110/1114), ook genoemd Falcon of Foulques, werd aangeduid als de “primus van het kasteel van Grandson”. Hij was heer van Grandson, La Sarraz, Sainte-Croix, de Vallei van Joux, de Jura en Lausanne. .

Hij huwde Adélaïde/Aélis, dochter van Hildouin IV van Montdidier en Alix van Roucy, met wie hij de volgende kinderen kreeg: .

Bartholomeus van Joux (ca. 1080 – † Abdij van Foigny, 26 juni 1158), bisschop van Laon van 1113 tot 1151 .

Ebald I, diens opvolger .

Hugues Louis († 18 maart 1160/1162) .

Ermentrude (ca. 1080 – ?), gehuwd met Hendrik I, graaf van Grandpré N..., gehuwd met Archambaud, burggraaf van Mazuns .

N..., gehuwd met Trombert van Hauterive .

N..., gehuwd met Pagan van Sanci .

N..., gehuwd met Berlo van Mureno .

Volgens de kroniek van monnik Hermann van Laon uit de eerste helft van de 12e eeuw: De Franse koning Filips I stuurde een gezantschap naar Rome, bestaande uit bisschop Hilinand van Laon en graaf Hildouin van Roucy. Bij hun doortocht door de Jura kwamen ze op het landgoed van een edelman, Falco de Jure vel Serrata, die ooit een dochter van graaf Hildouin ten huwelijk had gevraagd. Hildouin had dit geweigerd met de woorden dat hij “zijn dochter nooit aan een Bourgondiër zou geven.” Falco liet daarop beide gezanten gevangennemen en gaf ze pas vrij nadat hij de hand kreeg van een andere dochter.

Deze vrouw, Adèle van Roucy, werd later weduwe en keerde met een van haar zonen terug naar Frankrijk, waar hij werd opgevoed door zijn oom aartsbisschop Manassès van Reims en later zelf bisschop Bartholomeus van Laon werd. .

Deze Foulques is in werkelijkheid een bekende telg uit het huis Grandson, kleinzoon van Adalbert (1049), bezitter van het woud van Joux en het kasteel van La Sarraz. Zijn oudste afstammelingen dragen vier generaties lang de naam Ebal/Ebles — een gebruikelijke voornaam bij de graven van Roucy. De naam Bartholomeus, die van de bisschop van Laon, wordt vervolgens gedragen door zijn neef heer Bartholomeus van Grandson. .

Bisschop Bartholomeus was een vriend van Sint-Norbert en een van de eerste weldoeners van de Premonstratenzers. Zijn oudste zoon, Ebles van Grandson, stichtte in de Vallei van het Lac de Joux een abdij van Premonstratenzers die maar liefst 500 jaar bleef bestaan.

La Sarraz ligt tussen Lausanne, Vallorbe, Morges en Yverdon (CH-1315). ?? Het kasteel van La Sarraz werd gesticht door Adalbert van Grandson in 1049.

 

tr. te Montdidier [Frankrijk] in 1065
met

Ada (Aelis) (Aélis (Ada)) de Montdidier de Rameru, dr. van Hilduin IV de Ponthieu-Montdidier (heer van Ramerupt, Acris en Breteuil, graaf van Roucy) en Adelheid van Roucy (bur Abbaye de Liessies), geb. te Montdidier [Frankrijk] in 1051, Dame de Montdidier et de Roucy, ovl. te Guise [Frankrijk] na 1121, begr. te Liessies [Frankrijk], tr. (1) met Godefroy Seigneur de Guise. Uit dit huwelijk een zoon, tr. (2) met Wouter d'Ath. Uit dit huwelijk een dochter, tr. (4) met Thierry d'Avesnes. Uit dit huwelijk 3 kinderen, tr. (5) met Wauthier, Gautier de Chievres. Uit dit huwelijk 4 kinderen.

Uit dit huwelijk een dochter:

 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Hermantrude*1070     


Thierry d'Avesnes
in
Kwartierstaat van Eiso (Eiso Lucas Maarten) de Block
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Thierry d'Avesnes, geb. te Montdidier [Frankrijk] in 1048, Escuyer, Sieur d'Avesnes-sur-Herpe, ovl. in 1106.

tr. in 1075
met

Ada (Aelis) (Aélis (Ada)) de Montdidier de Rameru, dr. van Hilduin IV de Ponthieu-Montdidier (heer van Ramerupt, Acris en Breteuil, graaf van Roucy) en Adelheid van Roucy (bur Abbaye de Liessies), geb. te Montdidier [Frankrijk] in 1051, Dame de Montdidier et de Roucy, ovl. te Guise [Frankrijk] na 1121, begr. te Liessies [Frankrijk], tr. (1) met Godefroy Seigneur de Guise. Uit dit huwelijk een zoon, tr. (2) met Wouter d'Ath. Uit dit huwelijk een dochter, tr. (3) met Conon Foulques Falcon De Grandson, zn. van Adalbert III de Grandson (Primat du Château de Grandson (Suisse) Seigneur de Grandson). Uit dit huwelijk een dochter, tr. (5) met Wauthier, Gautier de Chievres. Uit dit huwelijk 4 kinderen.

Uit dit huwelijk 3 kinderen.


Wauthier, Gautier de Chievres
in
Kwartierstaat van Eiso (Eiso Lucas Maarten) de Block
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Wauthier, Gautier de Chievres, geb. te Chievres [België] in 1045, Chevalier, Pair de Hainaut, Sire de Chievres Seigneur de Roeulx et du Sart, Châtelain d'Ath, ovl. te Chievres [België] na 1093.

Wauthier, Gautier de Chievres.
Vanaf het jaar 1076 was Chièvres een van de twaalf pairieën (leenadel) van Henegouwen, en in 1084 was Wauthier, de heer van Chièvres, een van de pairs. .

Wauthier de Chièvres, ridder, ondertekende in 1093 een charter waarin graaf Baudouin vier van zijn slaven vrij verklaarde, onder de voorwaarde dat zij met hun volledige nageslacht in dienst zouden blijven van Saint-Ghislain. .

Soms wordt Ada van Montdidier Ramerupt-Roucy, ook bekend als Ade van Roucy, ten onrechte als zijn echtgenote genoemd. Hoewel zij inderdaad de grootmoeder is van Eva Damison van Chièvres, is dat via de moederlijke lijn. Als weduwe van Godefroy van Guise hertrouwde zij met Gauthier van Ath. Samen zijn zij de ouders van Ida van Ath, de moeder van Eva van Chièvres.

De ware echtgenote van Wauthier de Chièvres zou eerder geweest kunnen zijn:.

Ide van Florines, een afstammelinge van de graven van Henegouwen, of.

Ide van Coucy, de zuster van Thomas de Marle.

tr.
met

Ada (Aelis) (Aélis (Ada)) de Montdidier de Rameru, dr. van Hilduin IV de Ponthieu-Montdidier (heer van Ramerupt, Acris en Breteuil, graaf van Roucy) en Adelheid van Roucy (bur Abbaye de Liessies), geb. te Montdidier [Frankrijk] in 1051, Dame de Montdidier et de Roucy, ovl. te Guise [Frankrijk] na 1121, begr. te Liessies [Frankrijk], tr. (1) met Godefroy Seigneur de Guise. Uit dit huwelijk een zoon, tr. (2) met Wouter d'Ath. Uit dit huwelijk een dochter, tr. (3) met Conon Foulques Falcon De Grandson, zn. van Adalbert III de Grandson (Primat du Château de Grandson (Suisse) Seigneur de Grandson). Uit dit huwelijk een dochter, tr. (4) met Thierry d'Avesnes. Uit dit huwelijk 3 kinderen.

Uit dit huwelijk 4 kinderen.


Adalbert de Grandson
 
in
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Adalbert de Grandson, geb. in 940, Seigneur de Grandson, ovl. voor 8 sep 982.

 
 

tr.
met

Hildebrude , geb. in 950, ovl. in 982.

Hildebrude .
Op 17 januari 981 maakt Ildedrude (ook bekend als Hilderude) de slaaf Durand vrij, in naam van een zekere Irchinbert, die zeer waarschijnlijk haar echtgenoot is. .

Anderzijds is bekend dat Hilderude de moeder is van Adalbert en Lambert, zoals blijkt uit een schenkingsakte.

Uit dit huwelijk een zoon:


 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Lambert I*965  †1026  61


Hildebrude
in
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Hildebrude , geb. in 950, ovl. in 982.

Hildebrude .
Op 17 januari 981 maakt Ildedrude (ook bekend als Hilderude) de slaaf Durand vrij, in naam van een zekere Irchinbert, die zeer waarschijnlijk haar echtgenoot is. .

Anderzijds is bekend dat Hilderude de moeder is van Adalbert en Lambert, zoals blijkt uit een schenkingsakte.

tr.
met

Adalbert de Grandson, zn. van Arnould de Grandson en Mathilde Dite De Chiny de Verdun (Dame de Chiny), geb. in 940, Seigneur de Grandson, ovl. voor 8 sep 982.

 

Uit dit huwelijk een zoon:

 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Lambert I*965  †1026  61


Lambert I de Grandson
 
in
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Lambert I de Grandson, geb. in 965, Primat du Royaume de Bourgogne Comte de Grandson et des Varasques, ovl. in 1026.


Lambert I de Grandson.
Hij wordt in 994 vermeld aan de zijde van koning Rudolf III van Bourgondië, aartsbisschop Burchard II van Lyon, bisschop Hugues van Genève, bisschop Henri van Bourgondië van Lausanne, bisschop Hugues van Sion, bisschop Ermenfroi, graaf Bouchard en diens broer Adalbert I, bij de verkiezing van Odilon de Mercœur als abt van Cluny. .

Vanaf 1010 wordt hij aangeduid met de titel van graaf (comte). .

Mogelijk is hij de voorvader van het Huis Grandson, een machtige familie in het Bourgondische koninkrijk.

 


Hij krijgt een zoon:


 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Adalbert*990  †1060  70


Adalbert II de Grandson
 
in
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Adalbert II de Grandson, geb. in 990, Primat du Château de Grandson (Suisse) Seigneur de Grandson, ovl. in 1060.

 


Hij krijgt een zoon:


 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Adalbert*1025  †1080  55


Adalbert III de Grandson
 
in
Kwartierstaat van Eiso (Eiso Lucas Maarten) de Block
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Adalbert III de Grandson, geb. in 1025, Primat du Château de Grandson (Suisse) Seigneur de Grandson, ovl. in 1080.

  • Vader:
    Adalbert II de Grandson, zn. van Lambert I de Grandson (Primat du Royaume de Bourgogne Comte de Grandson et des Varasques), geb. in 990, Primat du Château de Grandson (Suisse) Seigneur de Grandson, ovl. in 1060.
 


Hij krijgt een zoon:


 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Conon*1046  †1114  68


Gauvain de la Viefville
in
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Gauvain de la Viefville, geb. te Saint-Omer [Frankrijk] in 1338, ovl. in 1397.

Gauvain de la Viefville.
Écuyer, Gouverneur de l'Artois, Chambellan du Duc de Bourgogne, Seigneur de la Viefville, Seigneur de Ecques, Vicomte d'Aire-sur-la-Lys.

tr.
met

Alice Alix d'Heuchin, dr. van Gauthier II d'Heuchin en Blanche de Bours (Dame de Faux-Pessy (1340)), geb. in 1344, Dame d'Équirre, Dame de Thiennes, Dame de Calonne, ovl. in 1402.

 

Uit dit huwelijk 3 kinderen, waaronder:


 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Marguerite*1375 Saint-Omer [Frankrijk] †1423  48


Alice Alix d'Heuchin
 
in
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Alice Alix d'Heuchin, geb. in 1344, Dame d'Équirre, Dame de Thiennes, Dame de Calonne, ovl. in 1402.

  • Vader:
    Gauthier II d'Heuchin, geb. te Heuchin [Frankrijk] in 1317, ovl. te Heuchin [Frankrijk] in 1367, tr. met

tr.
met

Gauvain de la Viefville, geb. te Saint-Omer [Frankrijk] in 1338, ovl. in 1397.

Gauvain de la Viefville.
Écuyer, Gouverneur de l'Artois, Chambellan du Duc de Bourgogne, Seigneur de la Viefville, Seigneur de Ecques, Vicomte d'Aire-sur-la-Lys.

Uit dit huwelijk 3 kinderen, waaronder:

 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Marguerite*1375 Saint-Omer [Frankrijk] †1423  48


Gauthier II d'Heuchin
in
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Gauthier II d'Heuchin, geb. te Heuchin [Frankrijk] in 1317, ovl. te Heuchin [Frankrijk] in 1367.

tr.
met

Blanche de Bours, dr. van Gauthier II de Bours (Seigneur de Bours, Homme d'armes du Comte de Saint-Pôl, Écuyer (1288)) en Alix de Blingel, geb. te Bours [Frankrijk] in 1324, Dame de Faux-Pessy (1340), ovl. in 1365.

Uit dit huwelijk een dochter:


 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Alice*1344  †1402  58


Blanche de Bours
in
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Blanche de Bours, geb. te Bours [Frankrijk] in 1324, Dame de Faux-Pessy (1340), ovl. in 1365.

  • Vader:
    Gauthier II de Bours, geb. te Bours [Frankrijk] in 1288, Seigneur de Bours, Homme d'armes du Comte de Saint-Pôl, Écuyer (1288), ovl. te Crécy-en-Ponthieu [Frankrijk] op 26 aug 1346, tr. met

tr.
met

Gauthier II d'Heuchin, geb. te Heuchin [Frankrijk] in 1317, ovl. te Heuchin [Frankrijk] in 1367.

Uit dit huwelijk een dochter:

 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Alice*1344  †1402  58


Gauthier II de Bours
in
Kwartierstaat van ir Cees (Cornelis Jorden) Hagenbeek

Gauthier II de Bours, geb. te Bours [Frankrijk] in 1288, Seigneur de Bours, Homme d'armes du Comte de Saint-Pôl, Écuyer (1288), ovl. te Crécy-en-Ponthieu [Frankrijk] op 26 aug 1346.

tr.
met

Alix de Blingel, dr. van Louis IV de Blingel (Chevalier, Croisé Seigneur de Blingel et Eclimeux) en Béatrice de Berghes-St-Winnoc (Dame de Kilem), geb. circa 1295.

Uit dit huwelijk 2 kinderen, waaronder:


 naamgeb.plaatsovl.plaatsoudrelatiekinderen
Blanche*1324 Bours [Frankrijk] †1365  41